Tamtejsze wieczory spędzałam w swoim pokoju sam na sam z gitarą ucząc się pierwszych akordów. Wylałam wiele łez przy chwytach barowych jednak trud szybko stopniał ponieważ chęć nauki była o wiele silniejsza.

Po pewnym czasie zauważyłam, że potrafię odgdrywać utwory, które usłyszałam w radio nie z nut ale ze słuchu co sprawiło, że zakochałam się w muzyce. Wtedy to nauczyłam się utworu „What’s up” – 4 Non Blondes, który zagrałam oraz zaśpiewałam na zakończenie roku szkolnego.

Tak zaczęła się moja publiczna droga muzyczna.

Jestem samoukiem, opierałam się na słuchu muzycznym zostawiając z boku techniczne zapisy nutowe. Wolna od form i schematów muzycznych od 12 roku życia grałam tylko to co rezonowało wewnątrz to też wyrażałam w swoich spontanicznych kompozycjach i tekstach.

Na początku większość z tekstów wrzucałam do szuflady skazując je na pewne zapomnienie, jednak jeden z nich utkwił w mojej głowie i nie dawał spokoju.

Odważyłam się i poszłam z nim do ludzi – innych muzyków. Powiedzieli, że właśnie nagrywają płytę i chcą aby mój utwór się na niej znalazł.

Mój mały sukces personalny bardzo szybko przerodził się w sukces zespołu ponieważ jako jedyny z całej płyty mój utwór puszczały rozgłośnie radiowe.

Następnie szlifowałam swój talent, inspirując się wieloma artystami światowej muzyki od pop, rock po klasykę między innymi: 4 non blondes, Bryan Adams, No doubt, ale także Christina Aguilera, O.N.A, Hey oraz Pachalbel Canon D, Chopin, Vivaldi.

Drive wewnętrzny poprowadził mnie w stronę współpracy z innymi artystami. W zespole Shortwave Trio grałam z Maciejem Preyznerem basistą zespołu BRACIA osiągając przy tym wysokie notowania w konkursach radiowych. Założyłam zespół Soul Eyes z którym zajęłam pierwsze miejsce na Festiwalu Hosanna w Siedlcach. Na Festiwalu CCM zdobyłam wyróżnienie za wykonanie swoich autorskich utworów.

Konkursy muzyczne oraz przesłuchania nie są jednak moją mocną stroną, więc każde kolejne wystąpienie było miejscem moich prywatnych przełomów i wspinania się na kolejny poziom i tak oto zostałam uczestniczka 5 odcinka pierwszej edycji programu “All together now” emitowanego na Polsacie gdzie wylosowany dla mnie utwór okazał się być moim ukochanym „What’s up” – 4 Non Blondes.

Moja muzyka dociera do zwykłych ludzi, którzy na co dzień, po prostu, wstają rano idą do pracy, kochają się, rozstają, cierpią, cieszą się z małych rzeczy, szukają sensu, mają pragnienie miłości, obecności drugiej osoby, złoszczą się, kłócą, nienawidzą, zmagają z codziennością.

Zapraszam się do odwiedzenia i subskrybcji mojego kanału na YouTube – BronkaOfficial

Bronka